Şifremi Hatırlat
Ana Sayfa  
Göklerin Bilgeliği Okulu  
Eğitim  
Eğitim Başvuru Formu  
Etik Değerler  
Zihninizi de Doyurun  
Soru Cevap  
Linkler  
Haberler  
Atölye Çalışmaları  
Galeri  
 

Okulumuzun mezuniyet gecesi
    Geri    Print
Okulumuzun mezuniyet gecesi
 

26 Eylül gecesi, Boğaziçi Uni, Kennedy Lodge`ta düzenlediğimiz

mezuniyet töreninde (alf. sırayla) Nermin Adalet Gönen,
Banu Kuru, Şebnem Özcan ve Gonca Sağlam Diplomalarını aldılar.
 
Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı tekrar kutluyoruz.

Öğrencilerimizle gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz bir gece oldu.

Ayrıca Gonca Sağlam ve Şirin Mitrani Helenistik, Ortaçağ

ve Rönesans dönemi Astroloji teknikleri üzerine Sertifikalarını aldılar.

Kokteyl ve törenin ardından her zaman yaptığımız gibi mevsim dönüşü yemeğimizi yedik.

Sevgili öğrencilerimiz, değerli arkadaşlar;

Bugün bizim için mutlu bir gün. Öğrencilerimizin başarılarını, üç yıldır süren çabalarını, gösterdikleri büyük gayret ve idealizmi kutluyoruz. Bugün aynı zamanda gökyüzü de sanki bizim kutlamamıza eşlik etmekte. Dolunaylar olgunlaşma, meyve verme ve hasat zamanıdır. Bu gece gerçekleşen dolunay haritasında Güneş ve Ay ortanoktası Neptün’le ilişki içinde. Sanırım sizler bunun anlamını hemen kavrayacaksınız. Mars, Merkür ve tepe noktası arasında, hava elementinde büyük bir üçgen gerçekleşiyor. Hem Şans hem de ruh noktası Yay burcunda Jüpiter ve Pluton’la yanyana duruyor.
 
Şimdi birazdan diplomalarını vereceğimiz öğrencilerimizin hayatlarında yeni bir dönem başlamakta. Çünkü onlar artık eğitimlerinde çok hassas bir noktaya geldiler, artık bundan sonra kendi yollarını çizecek, öğrendiklerini kendi kişilikleri, yaratıcılıkları ile yeniden tanımlayacaklar. İnanın aynı heyecanı ben ve Pınar Asöcal da bir arada hepimiz hissediyoruz. Bundan 25 yıl önce, Astroloji’ye adım attığım zamanlarda hep böyle bir okulun hayalini kurmuştum. Şimdi mutluyum. Eğer geleceğe bir miras bırakabiliyorsak, bu hepimizin sayesinde olacaktır.

Astroloji eğitiminde usta çırak ilişkisinin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu sizler de tahmin edebilirsiniz. Eğitim programında sadece kitap bilgisinin değil, hayatımız için birbirimize örnek olduğumuzun önemini de hatırlamalıyız. Şimdi yeni mezunlarımız, sadece bilginin değil, deneyimin ne kadar önem kazandığını ve yaptıkları ile başkalarına ilham ve örnek olabileceklerini görecekler. Bu sınavların en büyüğüdür. Belki öyle bir noktaya geleceksiniz ki, başkaları sizi taklit etmeye çalışacaklar, ancak sizler durmamalı, her zaman kendinizi geliştirmeye, kendinizi yeniden yapılandırmaya bakmalısınız. Hayat sürekli gelişiyor ve değişiyor, şimdiye kadar öğrendiğiniz bilgilerin ve donanımın sizlere sağlam bir başlangıç verdiğini düşünüyorum.

Hayatınızın bu yeni aşamasında sizlere cesaret, bilgelik, mutluluk ve başarılar diliyor, hepinizi gönülden kutluyor, kucaklıyoruz.


R. Hakan KırkoğluBucks - Digital Media Publishing Agency
wholesale nfl jerseys online Lululemon having Black Friday Sale lululemon black friday christian louboutin outlet cheap mlb jerseys 2015 Moncler Jackets Black Friday lululemon black friday moncler outlet black friday wholesale authentic jerseys wholesale nba jerseys Lululemon Athletica Black Friday Jordans Black Friday Sale 2015 wholesale jerseys from china Ray Ban Black Friday Deals cheap mlb jerseys cheap nba jerseys cheap replica soccer jerseys Moncler Jackets Outlet cheap soccer jerseys lululemon cyber monday cheap jordans cyber monday soccer jerseys cheap cheap authentic mlb jerseys louboutin pas cher Lululemon Athletica clothing Black Friday wholesale authentic nfl jerseys oakley black friday cheap replica soccer jerseys cheap soccer jerseys wholesale wholesale cheap nfl jerseys Oakley Cyber Monday cheap wholesale christian louboutin lululemon cyber monday jordans cyber monday